Alrm Cargo

ענף היבוא האישי פתח בפני הצרכן הישראלי את שוקי הרכב בארה"ב ובאירופה. היתרון הגדול ביותר עבור הלקוח הפוטנציאלי הוא הפרש המחירים שבדגמים מסוימים מגיע לכ-40% ממחיר היבואן הרשמי, כאשר במקרה של יבוא מכונית משומשת מחו"ל יכול הפער אף לצמוח. בנוסף, לראשונה יכול הלקוח לייבא בקלות ובמהירות דגמי רכב שלא מיובאים ביבוא סדיר לישראל – דוגמה מצוינת לכך הן הטויוטה סיינה (מיני ואן מרווח וחזק) והטויוטה קאמרי הייבריד (רכב מנהלים חצי-חשמלי, מפנק ומהיר, בעל תצרוכת דלק של 19 ק"מ/ליטר בלבד). רבים מלקוחותינו אף מנצלים את האפשרות ומאבזרים את הרכב המיובא בתוספות מקוריות אשר ערכן בארץ נאמד בעשרות אלפי שקלים, אך עלותן ביבוא אישי היא כמעט זניחה.

מה זה בכלל יבוא אישי?

העולם שלנו הוא עולם של תדמיות. אנחנו נמדדים ונשפטים בכל רגע נתון על פי התדמית שלנו. במקום העבודה, בקרב בני המשפחה, בני החברים, בריאיון עבודה או אפילו כאשר אנחנו מבלים עם הילדים בגינת המשחקים. אחד המקומות שבהם אנחנו נמדדים במיוחד על פי התדמית שלנו, היא בעת הנסיעה ברכב. כלי הרכב שלנו הוא הרבה יותר מאמצעי תחבורה. הוא מושא חלומות, סמל סטטוס ומלמד הרבה על היושבים בתוכו.

לא רק לזוז ממקום למקום

אין פלא אם כן שיותר ויותר אנשים מבקשים לרכוש לעצמם רכב מיוחד, יוקרתי ומפואר שיענה על הצורך להיות ניידים ולנוע ממקום למקום, אך גם יספק את התדמית שאנו רוצים לסגל לעצמנו. הדרך הטובה ביותר לעשות זאת כיום היא בעזרת יבוא אישי. בעבר יבוא אישי נחשב מורכב ומסובך, אולם כיום התהליך הוא מהיר וקל הרבה יותר. לא זו בלבד, אלא שלעתים באפשרות של יבוא אישי של רכב מחו"ל היא זולה יותר לעומת רכישת רכב חדש בישראל.

חופש בחירה מוחלט

היתרון הבולט של היבוא האישי הוא מעבר לכל האפשרות לבחור את הדגם ואת סוג המכונית. תודות לתהליך הגלובליזציה היום קל הרבה יותר לתקשר עם יצרניות הרכב בחו"ל כך שהתהליך הוא פשוט וקל. חשוב לדעת שמבחינת החוק מותר לייבא עד שתי מכוניות ביבוא אישי במהלך שנה אחת. עוד חשוב לזכור כי שנה לאחר רכישת הרכב אסור למכור אותו. בכל מה שקשור לרכבי יוקרה, יבואניות שונות לא רשאיות לייבא את אותם הדגמים, מה שמביא לכך שהמחירים של רכבי היוקרה הם גבוהים לאין שיעור.

התהליך

אחת הדרכים היעילות להתמודד עם הבעיה הזו היא על ידי יבוא אישי. כל מי שעומד לפני התהליך של יבוא אישי צריך לדעת מראש מה כולל התהליך. בשלב הראשון יש לאתר את הרכב המבוקש ואת הספק שלו. הדבר הבא שיש לעשות הוא להוביל את הרכב לנמל היציאה. מבחינת ניירת יש לדאוג לאישור המכס כדי שתוכלו להוציא את הרכב מהנמל בחו"ל. בנוסף, צריך לדואג לביטוח ומסמכים שונים כך שהיבוא יהיה חוקי, כולל אישור ממוסך מורשה מישראל שיוכל לטפל ברכב שרכשתם.

ליווי

ניתן ומומלץ להיעזר באחת מסוכנויות הייעוץ שיעזרו לכם בתהליך היבוא האישי, חברת אלרם קרגו הוקמה בכדי לעזור לכם לפשט את התהליכים ולקצר אותם. הרכב שחלמתם עליו נמצא בהישג ידכם. אין סיבה לוותר על החלום שלכם רק אם הוא נשמע מסובך מידי. כל חלום הוא בר השגה בתנאי שמי שחולם אותו הוא נחוש דיו. החלום על רכב יוקרתי ונחשק הוא בהחלט חלום בר השגה. כל מה שצריך הוא תעוזה ויצירתיות. השאיפה לאושר, מחשבה חופשית ואינדיבידואליזציה מביאים אותנו כל הזמן להמשיך ולחלום. אין סיבה בכל מה שקשור לרכבי יוקרה או רכבים חדשים לוותר על החלום.

אתם יכולים לראות את הרכב מהמגזין שתמיד חלמתם עליו חונה בחזית הבית, כל מה שצריך לעשות הוא לפנות אלינו לאתר את הרכב ולהתחיל בתהליך הגשמת החלום.

 

 

אגף הרכב במשרד התחבורה מתיר יבוא אישי של כלי רכב לעולים חדשים, תושבים חוזרים וכן לכלל התושבים, בכפוף לתקנות ולנהלים שקבע המשרד. יבוא אישי של רכב הוא מורכב, ולפני שיוצאים לדרך רצוי ללמוד היטב את הכללים והמגבלות, להכיר את תהליך שחרור הרכב מהמכס וממסים ואת התשלומים הכרוכים ביבוא.

* כל האמור במדריך זה הוא בגדר שירות לגולשים. אין לראות במדריך תחליף לייעוץ משפטי או לעיון בנוסח המלא של החוזים והתקנות. המדריך יורחב ויתעדכן בהתאם לשינויים שיתקבלו ממשרדי הממשלה המעורבים.

מהו יבוא אישי ומי רשאי לייבא?

רוב יצרני הרכב בישראל מיוצגים על ידי יבואן מורשה, שעמד בתנאי משרד התחבורה (כגון ניהול רשת מוסכים מורשים ואספקת חלפים סדירה), ומשווק את דגמי הרכב של אותו יצרן. עם זאת ניתן לייבא כלי רכב גם באופן פרטי שלא באמצעות היבוא, בתנאי שהרכב מיועד לשימוש אישי ולא מסחרי או עסקי. יבוא רכב במסלול זה מכונה "יבוא אישי".

כל תושב ישראלי המחזיק ברישיון נהיגה תקף בישראל לסוג הרכב המיובא רשאי להביא לארץ רכב ביבוא אישי, בתנאי שהרכב עומד בדרישות משרד התחבורה.

בעבר, השתמשו ביבוא אישי בעיקר תושבים חוזרים ועולים חדשים, שרצו להביא את רכבם מחו"ל וליהנות מהטבות המס המגיעות להם, וכן חובבי רכב שייבאו דגמים מיוחדים שלא יובאו באופן מסחרי לארץ או רכבי אספנות. כיום פתוח מסלול זה בפני כל תושב.

לראש העמוד
האם יבוא אישי משתלם יותר מרכישת רכב אצל היבואן?

רכישת רכב מהיבואן הרשמי בארץ כוללת יתרונות רבים כמו אחריות, תנאי מימון נוחים ושירות אמין וזמין. רכישה ביבוא אישי מתאימה למי שמעוניין בדגם ייחודי שאינו מוצע בארץ ולמי שמעוניין בדגם הנמכר בארץ אך רוצה לחסוך את פערי התיווך, וליהנות ממחירי רכישה נמוכים המוצעים במדינות מסוימות.

עם זאת, למחיר הרכישה יש להוסיף עלויות מיסים, ביטוח, הובלה, אישורים וכד' וכן לקחת בחשבון את הטרחה הכרוכה בתהליך ואת הסיכונים (למשל, עיכוב בקבלת רישיון הרכב עקב בעיות תקינה), ולשקול בהתאם לכך את כדאיות העסקה.

לראש העמוד
שלבי היבוא והגורמים המעורבים בתהליך

יבוא רכב הוא תהליך מורכב המערב כמה גורמים ממלכתיים ופרטיים, בהם:
משרד התחבורה: רישוי ותקינה
רשות המסים: תשלומי מס קנייה, מע"מ ומכס
חברת שילוח: הובלת הרכב ממקום הרכישה בחו"ל לנמל והשטתו לארץ
עמיל מכס: שחרור מהמכס
סוכנות ביטוח: ביטוח הרכב במהלך ההובלה

סדר הפעולות ביבוא רכב אישי הם:
1. רכישת הרכב בחו"ל
2. הוצאת רישיון יבוא (במידת הצורך)
3. הבאת הרכב לארץ ושחרורו מהמכס
4. הוצאת רישיון זמני
5. בדיקת תקינה וכשירות במשרד הרישוי
6. קבלת רישיון רכב קבוע

לראש העמוד
האם ניתן למכור רכב מיבוא אישי?

רכב שיובא ביבוא אישי ניתן למכור לכל אדם. רכב מדגם המיובא ביבוא סדיר ניתן למכור לאחר שחלפה שנה מיום השחרור מהמכס. רכב מדגם שאינו מיובא ביבוא סדיר ניתן למכור לאחר שנתיים.

 

איתכם בכל עת ובכל עולם חברת השילוח ועמילות המכס האישית שלכם - אלרם קרגו!

לקבלת הצעת מחיר